”Team Paribu” Sponsorluğu hakkındaki sorularımızı Paribu Danışma Kurulu Üyesi Bikem Kanık yanıtladı.

Team Paribu Sponsorluğu Nasıl Başladı?
0
583

Bitcion markaları Türkiye’de bir çok spor organizasyonları ve sporculara destek olmaya başladı. Bu destekleri ile hem sektörü ilerletiyorlar hem de tanıtımlarını yapıyorlar. Biz de yeni oluşturdukları ve reklamı yapılan ”Team Paribu”yu merak ettik ve sorularımızı Paribu Adına röportaj ile ilgili sorularımızı Paribu Danışma Kurulu Üyesi Bikem Kanık yanıtladı.

Yasin Oral yaptığı açıklamada desteklerinin devam edeceğinden bahsediyor. Team Paribu projesinden sonra milli sporculara desteklerin devamı konusunda planınız var mı?

Paribu olarak daima sürdürülebilir çalışmalar yapıyor, bu nitelikteki projeleri destekliyoruz. Team Paribu, Türk sporunun yarını için mücadele ediyor, bu mücadeleyle yarının sporcularının yetişmesini ve onlara örnek olmayı hedefliyor. Dolayısıyla bu uzun vadeli bir proje ve Paribu desteğini sürdürecek.

Spor sektörünü ilgilendiren kripto para sizce çıkar mı?

Spor kulüpleriyle blokzincir teknolojisinin entegre olmasını sağlayan taraftar token’ları mevcut. Gün geçtikçe daha çok taraftar tarafından benimseniyorlar. Taraftar token’larının işlevlerinden biri kulüplerle taraftar arasındaki bağı güçlendirmek. Böylece taraftarlar bazı kulüp kararlarında söz hakkı elde edebiliyor, kimi avantajlardan yararlanıyor, takımını bu yolla da destekleyebiliyor. Blokzincir teknolojisinin ve ürünlerinin sporda gün geçtikçe daha fazla etkili olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Paribu olarak reklam stratejinizde hangi sektörlere odaklandınız?

Paribu yarını beklemeyen, onu inşa eden bir platform. Blokzincir teknolojisi tüm dünyada radikal bir dönüşüm yaratıyor ve bunun en popüler ürünü kripto paralar. Türkiye’nin lider kripto para işlem platformu olarak Türkiye’de kullanıcıların yarının teknolojisiyle ve para birimleriyle bugünden tanışmasını, Bitcoin dünyasına ilk adımlarını güvenle atmalarını; işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli şekilde yapmalarını sağlıyoruz. Ayrıca doğru bilginin kaynağı olmak; kullanıcılarımızla birlikte ortaya çıkardığımız katma değeri sanat, spor, eğitim gibi sürdürülebilir projeler için değerlendirmek gibi bir sorumluluğumuz var.

Türkiye’nin önemli sorunlarından biri milli sporculara sponsorluk. Bu konuda desteklemek nereden aklınıza geldi?

Türkiye bir spor ülkesi olabilecek potansiyele sahip. Ancak özellikle bireysel sporlarda sporcular maalesef yalnız kalabiliyor, gerekli desteği bulamayabiliyor. Türkiye’de çok başarılı sporcular var ama bazı popüler alanlar dışında bilinirlik az. Sözünü ettiğim gibi, yarını inşa etme motivasyonuyla hareket ediyoruz. Başarılı sporcularımızın yalnız olmadığını görmeleri, hak ettikleri desteği almaları hem onlar için hem de onları örnek alacak sporcular için büyük bir motivasyon. İşte bu motivasyon da Türk sporunun yarınını oluşturacak.

Genelde firmalar takımlara sponsor olurlar ama siz bireysel sporculardan oluşan takıma sponsor oldunuz. Bunun sebebi nedir?

Team Paribu’yu oluştururken oldukça detaycı hareket ettik. Türkiye’de özellikle bireysel sporlarda sporcuların desteğe ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Atletizm, yüzme, jimnastik, rüzgâr sörfü, modern pentatlon alanlarında bugüne dek Türkiye’yi temsil etmiş sporcularımızın hak ettikleri desteği gördükleri zaman Türk sporunun geleceğine doğrudan etki edeceğini de biliyorduk. Bu voleybol ve basketbol gibi takım sporları için de geçerliydi. Öte yandan özellikle kadınlar birçok zorlukla karşı karşıya kalabiliyor. Bu da özel olarak önemsediğimiz bir konuydu.

Eda Erdem, Ahmet Önder, Dilara Uralp, İlke Özyüksel, Sertaç Şanlı, Nida Eliz Üstündağ ve Berfe Sancak’la bu nedenlerle bir araya geldik.

 

Mesajınızı Yazın

%d blogcu bunu beğendi: