Romanya’nın Poiana Braşov kentindeki Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası…

0
238

Romanya’nın Poiana Braşov kentindeki Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye, üç şampiyonluk çıkarırken, toplam yedi kürsüyle müsabakaları tamamladı.

Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’ndan Türkiye, üç altın, üç gümüş, bir bronz madalya ile yarışmalardan ayrıldı. Romanya’nın Poiana Braşov kentindeki yarışmalarda U20 erkeklerde bireysel ve takım, U20 kadınlarda ise takım şampiyonluğu Türkiye’nin oldu.

U20 erkekler mücadelesinde Mehmet Vefa Aydemir, 6 bin metrelik parkuru 28:40 ile tamamlayarak Balkan şampiyonu oldu. Ozan Günen’in ikinci olduğu müsabakada Azat Demirtaş dördüncü, Emre Kara da altıncı sırayı elde etti. Yarış sonunda takım sıralamasında 7 puan elde eden Milliler, U20 erkekler takım sıralamasında Balkan şampiyonluğuna ulaştı.

U20 kadınlar yarışında ise Zeynep Taş ikinci, Fadime Ayazma üçüncü olurken, Türkiye takım sıralamasında 9 puanla ilk sırayı almayı başardı.

Büyük kadınlarda Rahime Tekin, Gizem Nur Keskin, Esra Oysal ve Berfin Barışer’den oluşan Türkiye takımı, Romanya’nın ardından takım sıralamasında ikinci olurken, büyük erkekler takımı dördüncülükte kaldı.

Mesajınızı Yazın

%d blogcu bunu beğendi: