ABD’li pop yıldızı Pink’ten Norveçli Kadın Voleybolculara destek

pop yıldızı Pink Norveçli Hentbol destek
0
120

ABD’li pop yıldızı Pink, Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası’nda bikini yerine şort giyerek maça çıktıkları için para cezası kesilen Norveç kadın hentbol takımına destek verdi. Pink, cezayı ödemeyi teklif etti.

Pink, Twitter’da “Norveçli Kadın Plaj Hentbol Takımı’yla, formalarla ilgili çok cinsiyetçi kurallara itiraz ettikleri için gurur duyuyorum. Avrupa Hentbol Federasyonu asıl seksizm için ceza vermeli. Aferin hanımlar. Cezalarınızı memnuniyetle ödeyeceğim. Aynen böyle devam” yazdı.

Pop şarkıcısının hem maddi hem manevi desteğini alan takım, Instagram Hikayeleri’nde bir gönderi paylaşarak “Desteğiniz için çok teşekkür ederiz” yazdı.

Takım, Bulgaristan’ın Varna kentinde düzenlenen Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası’nda İspanya karşısında kaybettikleri üçüncülük mücadelesine Uluslararası Hentbol Federasyonu’nun ‘resmi kıyafet uygulaması’ bikini yerine şort giyerek çıkmıştı. Bunun üzerine ‘uyg un olmayan kıyfatle maça çıktıkları’ gerekçesiyle kişi başı 150’şer (1514 lira), takım olarak da 1500 avro (15 bin 144 lira) para cezasına çarptırılmıştı.

Mesajınızı Yazın

%d blogcu bunu beğendi: