Menajerlik oyunu Football Manager’ın kurucu şirketi Sports Interactive Kadınlar Ligini de dahil ediyor.

0
208

Oyunun geliştirici şirketi Sports Interactive‘in stüdyo direktörü olan Miles Jacobson, herkesin eşitliğine inandıklarını ve bu yolda çözümün bir parçası olmasını istediklerini belirterek sevilen futbol menajerlik oyunu Football Manager’a kadınlar ligini de dahil edileceğini belirtti. Bu her ne kadar yüksek maliyetli ve uzun süreli bir iş olacak olsa da, şirket bunun “yapılacak en doğru iş” olduğunu söyledi. Kadınlar liginin Footbal Manager’a eklenmesinin yapılacak en doğru iş olduğunu savunan şirket yöneticileri, oyun içi çalışmalara şimdiden başladı. Kadın ligi için animasyon üretimine başlayan şirket, bunların veri tabanına aktarılmasının uzun süreceğini ve milyon dolarlarca maliyetinin olacağını aktardı. Diğer bir yandan hamilelik ve adet döngülerinin de oyuna ekleneceği belirtilirken, lig oyuncularının buna göre aksiyon alabileceği aktarıldı. Milyonlar tarafından sevilerek oynanan futbol menajerlik oyununun bu adımı, sosyal medyada da beğeniyle karşılandı.,

 

“Çözümün bir parçası olmak istiyoruz”

Sports Interactive stüdyo direktörü Miles Jacobson, alınan kararla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında futbol dünyasında kadınlr için bir cam tavan olduğunu saklamanın gerçekçi olmadığını belirterek ücret eşitsizliği ve itibar eşitsizliğine neden olan bu engelin kaldırılması için bir adım attıklarını ifade etti.

“Herkesin eşitliğine inanıyor ve çözümün bir parçası olmak istiyoruz” diyen Jacobson, kadın futbolunu erkek futboluyla eşitleyen sürecin bir parçası olmak istediklerini belirtti.

Football Manager’a kadınlar ligi nasıl eklenecek?

Bir süredir veri tabanı için çalışmaların yapıldığını açıklayan Jacobson, kadınlar liginin oyunun veri tabanına dahil edilmesinin ve animasyonlarının yapımasının uzun sürebileceğini ifade etti.

Sisteme transfer süreçleri, ücret yapıları ve hatta adet döngüsü ile hamileliğin de dahil edilecek.

Hangi FM serisinde ligin kullanıcılara sunulacağını henüz belirtmeyen Jacobson, oyuncuların hm kadınlar hem erkekler liginde menajerlik oynayabileceğini söyledi.

Mesajınızı Yazın

%d blogcu bunu beğendi: