BİZ KİMİZ?

Sporda Kadın, tam da anneler günü 12 Mayıs 2019 tarihinde kuruldu. Türkiye’de daha fazla kadının spor yapmasını gönülden isteyen bir sosyal girişimdir. Rol model oluşturan milli sporcuların haber sitelerinde, tv ve sosyal medyada paylaşımı oldukça az. Hatta tüm spor haberlerine bakıldığında sadece yüzde 4!

Sporda kadın, sporcu ve spor meraklılarına yönelik içerikler üretiyor. En aktif yer aldığımız dijital ortamlar, youtube, linkedin ve instagram. Instagram takipçi sayımız 10 bini aştı.

Gelişen youtube sayfamızda yaklaşık 70’e yakın video bulunuyor. Röportaj yaptığımız etkinlikler arasında Sportfest, Sweatfest, Transanatolia Açılış Seramonisi, İlk Kadın Kickboks Şampiyonası, Üniversiteler Arası Motosiklet Tanışma Toplantısı, Uluslararası Deniz Kızı Yelken kupası gibi etkinlikler yer alıyor. Bunların dışında 100’e yakın milli sporcu ile röportaj ve canlı yayınlar gerçekleştirdik.

50’e yakın spor ile ilgili uzman meslekler olan fizyoterapist, spor hekimi, kalp cerrahı, spor psikoloğu ve spor yorumcusu yer aldı. Birkaç isim vermek gerekirse, Spor Yorumcusu Banu Yelkovan , Spor Psikoloğu Eylem Şenkal, Spor Hekimi Melda Pelin Yargıç, Kalp Cerrahı Doç.Dr. Cem Arıtürk, Spor Hekimi Prof.Dr. Emin Kafkas, Spor Hekimler Derneği YK Başkanı Prof. Dr.Metin Ergün, Fizyoterapistler Derneği YK Başkanı Prof. Dr. Gül Baltacı, Dr. Erdal Küçükyalçın, Duayen Antrenör Namık Ekin, Bisikletli Kadın İnisisyatifi temsilen Seçil Zor, Dr. Emel Ergül, Mor Pedal Derneği Başkanı Yasemin Duygulu, RagbiLig Derneği Başkanı Gürol Yıldız, Kızlar Sahada Kurucusu Melis Abacıoğlu, Spor Fotoğrafçısı Mine Kasapoğlu, Spor Eczacısı Ayşegül Birlik, Bfit Kurucusu Bedriye Hülya, Spor Spikeri Başak Koç……vs

AMAÇ

İngiltere’de yapılan ve BBC’de yayınlanan bir haberde, 2000 kadının katıldığı bir araştırma gösterdi ki; TVlerde kadın futbolunun yer almaması, katılımcıların yarısının kadın futbolunun önemsiz gibi algılandığını düşünüyor.

Kadın sporcuların ve ilgili mesleklerin en büyük sorunları görünürlüklerinin yetersiz oluşudur. Biz bu düşünceyi değiştirmeye geldik. Rol modeller oldukça da daha fazla kız çocuğu spora başlayacağına inanıyoruz.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

 

         

 

YAYINLANMIŞ RÖPORTAJLAR

”Toplum, Medya ve Sponsorların Kadın Sporcuya Bakışını Değiştireceğiz.”

Sporda Kadın: “Temel amacımız kadın sporcular için bir alan açmak”

İŞ BİRLİKLERİ

”Comikon” festivalini de yapmış olan ve gençleri destekleyen firma Forum Tauri , en büyük destekçimizdir.

Yaptığımız canlı yayınları Spor Derneği ile ortaklaşa gerçekleştiriyoruz.

Hentbolhaber ile haberler konusunda destek alıyoruz.

Voleybolunsesi sayfasından haber konusunda destek alıyoruz.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz;

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]